Kategorie
Non-nordic

Wyróżnienie w konkursie na recenzję polskiej powieści kryminalnej

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że zostałam wyróżniona w

konkursie na recenzję polskiej powieści kryminalnej z 2013 roku,

organizowanym przez serwis Zbrodnia w Bibliotece – najważniejszy portal poświęcony literaturze kryminalnej i sensacyjnej oraz Kryminalną Piłę – Festiwal Kryminału, przedsięwzięcie Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile i Szkoły Policji w Pile.

Chciałabym bardzo serdecznie pogratulować pozostałym wyróżnionym osobom: Grażynie Gęsickiej (Jane Doe z offu) oraz Krzysztofowi Mroczko (Notatki z lektur) a przede wszystkim zwyciężczyni Paulinie Stoparek (noircafe). Wyśmienite to grono blogerów, tym większa radość.

Na konkurs przesłałam recenzje książek, które ukazały się w ramach Mrocznej Serii Wydawnictwa W.A.B., według mnie najlepszej serii wydawniczej promującej literaturę kryminalną, wydawcę m.in. „BezcennegoZygmunta Miłoszewskiego i „Czarnego złota Bartłomieja Rychtera. Obie te książki bardzo polecam!

Serwis Zbrodnia w Bibliotece jest jednym z najważniejszych miejsc w polskim internecie poświęconych literaturze kryminalnej i sensacyjnej. Wraz z kilkudziesięcioma wydawnictwami od 2007 roku promuje czytelnictwo tego typu literatury, nie tylko recenzując większość ukazujących się na naszym rynku pozycji, ale także przedstawiając sylwetki twórców i publikując naukowe analizy twórczości kryminalnej. Organizuje i współorganizuje spotkania autorskie, festiwale kryminału i inne tego typu imprezy (wśród jego partnerów jest wiele instytucji kulturalnych, takich jak biblioteki i kawiarnio-księgarnie, kina). Patronuje ciekawym tytułom, ale również interesującym wydarzeniom (spotkania z autorami, przeglądy filmów, konferencje naukowe itp.). Publikuje opowiadania autorów już znanych, popularnych i tych, którzy czekają dopiero na odkrycie wydawców. Redaktor naczelny: Kazimierz Świetlikowski. Z serwisem współpracują: Maria Akida, Bernadetta Darska, Katarzyna Gacek, Marzena Kieres, Anna Klejzerowicz, Paulina J. Król, Kazimierz Kyrcz, Iwona Mejza, Aleksandra Motyka, Dorota Pindel, Dorota A. Rusek, Anna Sawicka-Chrapkowicz, Edyta Staniec, Aleksandra Stronka, Jolanta Świetlikowska.

Kryminalna Piła – Festiwal Kryminału – przedsięwzięcie Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile i Szkoły Policji w Pile.