Kategorie
Non-nordic

Najlepsza miejscówka dla czytającego malucha

Jest dyplomowanym księgarzem. Pracowała w Wydawnictwie Zielona Sowa. Ma ośmioletniego syna. Ukończyła kursy pedagogiczne. Właśnie skończyła studia podyplomowe z dietetyki.  A w poniedziałek otworzyła najlepszą miejscówkę dla czytających dzieci i rodziców. Na literackiej mapie Krakowa właśnie rozpoczęła działalność Księgarnia Książkoteka. Nie czytajcie dalej tego tekstu, tylko pędźcie na Dolnych Młynów 3/1, żeby zobaczyć to cacuszko.

Ponad tysiąc tytułów z literatury dziecięcej. Wyłącznie tych, które warto czytać dzieciom, jak powiedziała Pani Kinga Borowiecka-Woźniakiewicz, właścicielka księgarni. Będzie sprzedawała tylko takie książki, która lubi, ceni, i które czytałaby ze swoim dzieckiem. Edytorskie majstersztyki, które wygrywały konkursy na najlepszą książkę dziecięcą. Okładki aż się proszą, żeby je brać do ręki. To królestwo Zakamarków, Dwóch Sióstr, Media Rodziny. Czuję, jakby czas się zatrzymał, zachłannie oglądam kolejne półki z książkami. Łzy cisną się pod powieki, bo całe dzieciństwo staje mi przed oczami. Ukochana Mary Poppins, baśnie braci Grimm, serie książeczek „Poczytaj mi mamo”. I całe morze nowości. Książki, które pokochały dzieci: „Pan Kuleczka”, „Mała książka o kupie”, czy „Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej.

Wszystko pięknie poukładane, dostosowane do dojrzewania malucha. Wreszcie rodzic może poczuć komfort buszowania w literaturze dziecięcej, bo nie tylko każda półka sygnalizuje, w jakim wieku można już zacząć czytać daną książeczkę dziecku, ale też Pani Kinga, właścicielka księgarni jest nieocenioną pomocą. To pasjonatka. Czy znacie księgarnię z literaturą dla dzieci, w której jest osobna półeczka z książkami do filozofowania z dziećmi?? Książki interaktywne. Nie mogę oderwać oczu. Kolorowo, bajecznie i przede wszystkim ze smakiem. A do tego osobny regał z zabawkami edukacyjnymi, grami planszowymi, puzzlami. Po raz pierwszy żałuję, że nie mam dzieci, bo co to by była za rozkosz wrócić do ulubionych lektur z własnego dzieciństwa i znowu poczuć ten dreszczyk emocji.

I co najważniejsze, to miejsce jest stworzone dla rodzica, znajdzie tutaj osobną półeczkę z literaturą o zdrowym odżywianiu, z poradami dla kobiet w ciąży, w połogu, chcących zrzucić wagę po ciąży.

Docelowo ma to być miejsce spotkań z literaturą, w planie jest głośne czytanie dzieciom, spotkania z autorami, warsztaty. Wiele spośród nich również dla rodziców, bo Pani Kinga Borowiecka-Woźniakiewicz chciałaby wykorzystać swoją wiedzę w zakresie odżywiania i planuje poradnictwo żywieniowe. Podczas spotkań dzieci z literaturą, rodzice będą mogli zaszyć się z książką dla dorosłych, bo czeka na nich półeczka z nowościami wydawniczymi do czytania na miejscu albo będą mogli pójść pozałatwiać swoje sprawy, zostawiając dzieci pod opieką Książkoteki.

Jej właścicielka marzy o tym, żeby to było miejsce spotkań z książką, takie z którym dzieci dorastałyby poznając fantastyczny świat literatury. Pytam, skąd wie, które książki są dobre. Jest molem książkowym, wyrosła na literaturze. Czyta blogi książkowe, śledzi nowości a przede wszystkim czyta  ze swoim synem i widzi, co się dzieciom podoba. W dzieciństwie mama kupowała jej książki w Księgarni Jedynka, która wówczas mieściła się na Sławkowskiej a teraz przeniosła się na Stradom. A ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że skądś znam już tę energię, smak literacki i urok miejsca. Pamiętacie  „Sklepik za rogiem” Kathleen Kelly w „Masz wiadomość”? To jest to miejsce!

I wiecie co? Wróciła mi wiara w rynek książki, bo skoro na mapie Krakowa jest miejsce dla tak uroczej księgarni, to znaczy, że idzie ku lepszemu. A ulica Dolnych Młynów już dawno nie wyglądała tak bajecznie.

PS Do końca tygodnia 10% rabat na wszystkie pozycje! A w przyszłym tygodniu – do każdego zakupu powyżej 50 zł. dla chętnych darmowa analiza składu ciała i rabat na pozycje dotyczące zdrowego odżywiania i książki kucharskie z oferty Książkoteki.

Książkoteka
pon-wt-czw-pt: 9:00-18:00
śr: 9:00-16:00
sb: 10:00-15:00

ul. Dolnych Młynów 3/1
31-124 Kraków
Tel. 797 926 010
e-mal: ksiazkoteka.ksiegarnia@gmail.com
Facebook: Książkoteka