Kategorie
Kraje nordyckie

Szwedzcy złodzieje samochodów pokonali filmowego Nicolasa Cagea z 60 sekund

W Szwecji doszło do spektakularnej kradzieży samochodów. W ciągu jednej nocy ukradziono 14 luksusowych aut i dwa motory. Straty szacuje się na kilka milionów koron.

14 luksusowych samochodów i dwa motory o wartości kilku milionów koron zostały skradzione ze sklepu w Jönköping w ciągu jednej nocy z piątku na sobotę. Można się zastanowić, kto był lepszy, czy filmowy Randal „Memphis” Raines grany przez Nicolasa Cage’a w „60 sekund”, który miał 72 godziny na ukradzenie 50 samochodów, czy autorzy szwedzkiej wersji life.

Jak donosi aftonbladet.se, ochrona została zaalarmowana o pierwszej w nocy. Złodzieje wtargnęli przez szybę, następnie skradli z sejfu kluczyki do aut. Zniknęło kilka drogich, kosztujących po kilkaset tysięcy koron limuzyn, a wśród nich Porsche, Mercedes Benz, Lincoln, Audi. Policja przypuszcza, że złodziei mogło być przynajmniej tyle ile skradzionych samochodów, bo nic nie wskazuje na to, że załadowali je do TIR-a. Już o 17 godzinie w sobotę dwa spośród aut zostały odnalezione.

źródła:
1) Sofia Strandberg, Richard Shelley, Tjuvar stal lyxbilar för miljoner, http://www.aftonbladet.se/nyheter/article1661799.ab, 19.10.2008
2) 60 sekund / Gone in Sixty Seconds, http://60.sekund.filmweb.pl/60+sekund,2000,opisy,FilmDescriptions,id=933