Kategorie
Kraje nordyckie

Jak znaleźć idealną miłość w Szwecji?

Dzisiaj dostałam list od Pana Patryka, który pisze z prośbą o pomoc w znalezieniu szwedzkich portali i serwisów randkowych. Proszę bardzo. 

Ostatnim hitem wśród portali randkowych okazał się Q500.se. Średnia wieku w serwisie to 35 lat, aż 350 profili należy do 65 latków. Użytkownicy serwisu pochodzą z całej Skandynawii i na ogół mieszkają w dużych miastach. Na dzień dzisiejszy portal ma 45 000 zalogowanych osób, co jest niesamowitym rezultatem dla serwisu działającego od zaledwie 4 miesięcy. Mocnym atutem Q500.se jest sposób dobierania par. Zespół projektowy, tworząc serwis zaczął od opracowania we współpracy z psychologami i seksuologami testu, który składa się z 320 pytań. Pytania badają m.in. sposób komunikacji, oceniają, co jest dla nas ważne, jak oceniamy różne sytuacje, jakie użytkownicy mają zainteresowania, cechy osobowe, stosunek do seksu, współżycia. Właściwe opracowanie testu zajęło ekspertom rok czasu. Każda osoba logująca się w portalu, najpierw wypełnia test, którego rezultatem jest odszukanie profilu najbardziej pasującego partnera/ki. Każdy może dodać dodatkowe funkcje wyszukania według wieku, miejsca zamieszkania, wykształcenia, wyglądu itp.

Osobiście patrzę na sukces tego serwisu z pewnym przymrużeniem oka, bo co jakiś czas w Szwecji pojawia się super portal randkowy, na którego punkcie wszyscy szaleją.  

Match.com

Spray: http://spraydate.spray.se/spraydate/

Tating.se: http://www.dating.se/

Dr. Kärlek: 41 195 profili: http://dejting.passagen.se/

Q500: http://www.q500.se/

Meetic.se: http://passagen.meetic.se/

Parship.se: http://kw.parship.se/

E-kontakt.se: http://www.e-kontakt.se/

Love.se: http://www.love.se/

Drömdejt: http://www.dromdejt.nu/

Kramisar.se: http://www.kramisar.se/ 

(źródło: „Vem nätdejtar?, Expressen, 15.01.2007r., „Q500 en dundersuccé”, Expressen”, 15.01.2007r.)