Czwarta strona (fjärde sidan) w „Expressen” jest sławna ze względu na debaty, jakie się tam toczą. To właśnie tutaj wywołuje się do dyskusji ważne tematy, które dotykają społeczeństwo szwedzkie. Tym razem głos zabrała Anna Svensson i Inti Chavez Perez. Oboje pracują w czasopiśmie „Macho”, które zajmuje się dyskusją wokół równouprawnienia, tożsamości płciowej, ale przede wszystkim pokazuje różne oblicza stereotypów i uprzedzeń.
Na łamach „Expressen” Anna Svensson i Inti Chavez Perez wymieniają te sprawy wokół debaty feministycznej, które lubią najbardziej:
- Dzięki debacie feministycznej miłość zajmuje coraz więcej miejsca a społeczeństwo zrozumiało, że należy ze sobą współdziałać we wzmacnianiu równouprawnienia, ponieważ daje to korzyści obu płciom.
- Debata feministyczną sprawiła, że stygmatyzujący obraz dziewczyny ofiary i chłopaka oprawcy odchodzi do historii a jego miejsce zajmuje prawo do pokazywania, że mężczyźni i kobiety mają różne twarze.
- Debata feministyczna doprowadziła do zaniechania dążenia do konsensusu. Okazało się, że najbardziej kreatywna jest właśnie debata, bo to w jej obliczu rodzą się nowe myśli, bo zmusza ona do myślenia, prowokuje do zastanowienia się.
- Debata feministyczna doprowadziła do konkluzji, że dyskusja nie musi prowadzić do odpowiedzi. Świetnie, że ludzie ze sobą rozmawiają o płci biologicznej, kulturowej o równouprawnieniu. Każdy człowiek posiada tożsamość płciową i orientację seksualną i to wystarczy, żeby wziąć udział w dyskusji.
(źródło: Anna Svensson Inti Chavez Perez, „Kärlek i stället för könskrig”, http://expressen.se/index.jsp?d=1180&a=571050, 24.04.2006r.)