Kategorie
Kraje nordyckie

Dyrektor Generalna

Aktiespararna* ma nowy zarząd i nową członkinię zarządu, Lenę Clenander , która jest ekspertką od podatków w Svenskt Näringsliv i zastąpi Lenę Holm z Göteborga. Komisja wyborcza była poróżniona i lansowała dwie różne kandydatury. Jednak kandydaci promowani przez grupę zwaną „odnowicielami” odpadli w czasie głosowania.  

„Odnowiciele” kierowani przez Jana Jönssona przypominają małą grupę separatystów. Jedyna nowa propozycją, jaką złożyli to usunięcie członka zarządu, Johana Flogströma i to im się nie udało – mówi Sten Trolle, przewodniczący zarządu. 

Zarząd będzie odbywał teraz rozmowy z kandydatami i kandydatkami na stanowisko dyrektora generalnego. Nowym przewodniczącym został wybrany John Örtengren ze Sztokholmu. Jednak Sten Trolle będzie sprawował funkcję przewodniczącego jeszcze przez rok. W zarządzie zasiada 15 osób, z czego 4 to kobiety.

(źródło: Jonas Fröberg, „Ny vd inom en månad”, http://www.dn.se/DNet/jsp/polopoly.jsp?d=678&a=529964 , 18.03.2006 r.)

  • Aktiespararna*- Sveriges Aktiesparares Riksförbund (the Swedish Shareholders’ Association) – niezależna organizacja pracująca na rzecz osób inwestujących w akcje i fundusze