Kategorie
Literatura nordycka

Camilla Läckberg w książce dla leniwych, czyli jak wrócić do formy bez wysiłku

„Nie bójcie się. Nie wpadajcie w panikę. Święta nie są zwykłym okresem a 7 z 365 dni w roku nie definiuje twojego zdrowia. Życie i waga idą w górę i w dół” przekonuje Camilla Läckberg (42 l.) na swoim koncie na Instagramie. Opublikowała też spory brzuszek, potwierdzając, że i na nią świąteczna dieta ma zgubny wpływ.

 

Camilla_Lackberg_Skold_trening_dla_leniwych
Królowa szwedzkiego kryminału, chociaż najczęściej z wszystkich szwedzkich pisarek pojawia się na czerwonym dywanie, równie często publicznie udowadnia, że przede wszystkim jest zwykłą dziewczyną i boryka się z takimi samymi problemami, jak my wszyscy. Jej szczere zdjęcie i wyznanie spotkało się z ogromnym pozytywnym odzewem. Zwłaszcza jej zachęta do wzięcia życia w swoje ręce: „Bądź dla siebie dobra”, napisała dodając, że walka o kondycję nie może być walką z samym sobą. I chociaż Polly, jej córeczka i pierwsze dziecko z Simonem Sköldem (29 l.), gwiazdą MMA, uwielbia brzuszek mamy, to sama Camilla marzy o odzyskaniu dawnej formy.

Ma szczęście, bo żyje pod jednym dachem z trenerem osobistym, a od teraz również autorem książki „Trening dla leniwych” (Träning för latmaskar). Ich jeszcze niedawno mocno krytykowany związek dzisiaj po raz kolejny uciera nosa największym sceptykom. Sköld i Läckberg to zgrany zespół. Oboje potrafią przekuć każdą sytuację na sukces. Niezrzucone kilogramy po porodzie i szaleństwo świąteczne wykorzystali w nowym projekcie. Simon Sköld stworzył unikalny program treningów i udowadnia, że nawet tak oporne w sporcie osoby, jak jego partnerka, którą żartobliwie określa „najbardziej efektywnym leniwcem”, potrafią wziąć się w karby i odzyskać utraconą formę. Książka świetnie wykorzystuje popularność najgłośniejszej szwedzkiej pary. Doświadczenie zawodnika MMA plus medialność szwedzkiej królowej kryminału ma szansę na komercyjny finał. Tym bardziej, że poradnik trafia bardzo w obecne czasy i jest kompendium wiedzy o treningach, dla tych, którzy nie mają na nie czasu. Sama Camilla Läckberg potwierdza, że prowadzi taki tryb pracy, że niełatwo jest jej znaleźć czas na regularne dbanie o siebie. A Sköld wyjaśnia, że dobry plan treningowy dopasowuje się do naszego życia a nie odwrotnie. Dodaje też, że chciałby odczarować pewne narosłe wokół dbania o siebie stereotypy, bo jak mówi, za bardzo łączy się trening z poczuciem winy sugerując, że albo niewystarczająco ciężko się pracuje lub źle.

Dobrym chwytem marketingowym jest pojawienie się Camilli Läckberg w roli modelki w książce, której z pewnością pomoże, że pisarka wszem i wobec komentuje, że chce wrócić do dawnej formy sprzed urodzenia Polly, ale koniecznie jak najmniejszym wysiłkiem. Z pewnością też Camilla nie ma czasu na regularne treningi, bo kończy przecież kolejną powieść; „Häxan” ma się pojawić już wiosną tego roku. Läckberg od dawna udowadnia, że jest Midasem szwedzkiego rynku książki, więc i tym razem można prorokować, że książka jej partnera prawdopodobnie okaże się sukcesem.

Źródło nr 1, źródło nr 2, źródło nr 3, źródło nr 4, źródło nr 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane podane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.