Kategorie
Literatura nordycka

Afera Kryminalna 2017 – Stefan Ahnhem i Johan Theorin na północy Polski

Na dalekiej Północy, ale tym razem Polski, doszło do kolejnej Afery Kryminalnej. Ten proceder trwa od 2011, kiedy to wydawnictwo Oficynka razem z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku postanowiła zamącić nieco na rynku książki. Od lat te  instytucje fundują północnej Polsce sporą dawkę sensacji, przyciągają najwybitniejszych „kryminalistów” nie tylko z kraju, ale i z zagranicy oraz łączą debiutantów od najbardziej mrocznych zabójstw z rutyniarzami, dla których każdy może być ofiarą.

Kryminalna Afera

W tym roku Afera Kryminalna wzięła pod swój protektorat kolejne miejscówki. Spotkanie autorów największych zbrodni odbędzie się w Gdańsku, Gdyni, Gościcinie, Łęczycach, Rumi, Sopocie i Wejherowie.

W Aferze Kryminalnej wezmą udział specjaliści od morderstw po skandynawsku: Stefan Ahnhem i Johan Theorin.

20 października 2017 r. (piątek), Filia nr 9 (ul. Jagiellońska 8, Gdańsk-Przymorze):

  • 19:30-20:00 „Fenomen i bohaterowie kryminałów skandynawskich” – prowadzący Rafał Chojnacki
  • 20:00-21:00 GOŚĆ SPECJALNY: Johan Theorin. Kryminał szwedzki – seria ze strachem. Prowadzenie i tłumaczenie: Monika Samsel-Chojnacka i Rafał Chojnacki

21 października 2017 r. (sobota), Biblioteka Manhattan (al. Grunwaldzka 82, Gdańsk-Wrzeszcz):

  • 15:30-17:00 Warsztaty literackie – prowadzący GOŚĆ SPECJALNY: Stefan Ahnhem, (ilość miejsc ograniczona, zapisy: promocja@wbpg.org.pl, na podstawie próbki tekstu: opowiadanie w języku polskim do 1 tys. znaków. Zgłoszenia do 15.10.2017 r.). Na warsztatach będzie obecny tłumacz.
  • 18:30-20:00 GOŚĆ SPECJALNY: Stefan Ahnhem – prowadząca Marta Guzowska.