Kategorie
Literatura nordycka

Egzystencjalny thriller

Skam (Hańba) Karin Alvtegen została okrzyknięta przez członków "Månadens boks" powieścią 2005 roku.  

Jestem niezmiernie zadowolona i dumna. Nagroda czytelników jest najważniejszą nagrodą dla pisarza – powiedziała Expressen zwyciężczyni. 

Autorka otrzyma oprócz tytułu książki roku, nagrodę w wysokości 30 tys. koron, którą postanowiła przeznaczyć na podróż poślubną do Francji, do Paryża i Bretanii.

Oscar Julander , Expressen: Jak sądzisz, dlaczego ta książka zyskała uznanie czytelników i czytelniczek?

Książka została zakwalifikowana, jako thriller, lecz jednocześnie jest egzystencjalną powieścią. Sądzę, że czytelnikom podobała się ta mieszanka. W uzasadnieniu wiele osób pisało również, że podobały im się postaci w książce. Jedna z osób wyznała, że ze smutkiem żegnała się z głównymi bohaterami po przeczytaniu powieści a to samo uczucie towarzyszyło mi, gdy kończyłam pisać książkę. 

Oscar Julander , Expressen: Tytuły wszystkich twoich powieści zaczynają się na literę "s". Czy kolejna też?

Zwyczajny przypadek decydował o tytułach. Natomiast świadomie używam krótkiego słowa w tytule. Odeszłam jednak od tego, tytuł będzie miał cztery wyrazy. Chociaż pierwszy wyraz zaczyna się na "s". Ale nie chcę zdradzać, jak brzmi.

(źródło: Oscar Julander, Karin Alvtegen tar priset – firar med bröllopsresa, http://www.expressen.se/index.jsp?a=554297 , 29.03.2006r.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane podane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.